EXPERT-NET S.C. - mgr inż Piotr Bertrandt - biuro      info@expert-net.pl       664-730-542

Określenie kondycji danego urządzenia, maszyny czy pojazdu z reguły nie jest proste i wymaga skorzystania z pomocy specjalisty posiadającego odpowiednią wiedzę fachową oraz dysponującego koniecznym w danym przypadku sprzętem. Oceną stanu samochodów ciężarowych w Warszawie zajmuje się firma Expert-Net, specjalizująca się w rzeczoznawstwie w obszarze motoryzacji. Przekonajmy się, kiedy taka usługa okaże się przydatna i sprawdźmy, jak powstają tego rodzaju dokumenty.

Kiedy warto przygotować ocenę stanu pojazdu?

Określenie stanu technicznego pojazdu może okazać się przydatne w różnych sytuacjach. W grę może wchodzić konieczność załatwienia formalności związanych ze zmianą danych technicznych auta. W przypadku ciężarówek często jest ona potrzebna do wprowadzenia zmian konstrukcyjnych i przekształcenia wozu w auto specjalne czy wykonania konkretnego rodzaju zabudowy, co wymaga skontrolowania wytrzymałości poszczególnych elementów. Sprawdzenie stanu technicznego jest też ważne przed zakupem używanego pojazdu. Profesjonalna ocena stanie się też użyteczna w przypadku sporu z ubezpieczycielem odmawiającym wypłaty odszkodowania lub zaniżającym jego wartość, producentem auta unikającym odpowiedzialności za niespełnianie przez nie określonych parametrów technicznych lub warsztatem, który dokonywał w nim naprawy.

Na jakiej podstawie przygotowuje się oceny stanu technicznego?

Ocena stanu technicznego powstaje w ramach czynności przeprowadzanych przez profesjonalnego rzeczoznawcę. Obejmuje szczegółowe oględziny wozu, a także fachowe pomiary ważnych w danym przypadku parametrów z użyciem odpowiednich do tego celu przyrządów. W zależności od sytuacji w grę może też wchodzić wykonanie dodatkowych testów czy prób ujawniających określone uszkodzenia, niesprawności bądź braki. Sporządzana na ich podstawie ekspertyza ma formę pisemną i zawiera zarówno opis użytych metod, jak i wyciągnięte na ich bazie wnioski.

Copyright ©  www.expert-net.pl - biuro rzeczoznawców samochodowych,  wykonanie: strony www Warszawa